Як вибрати плівку для теплиці?
Про ранніх багатих урожаїв і добірних плодах мріють і професійні садівники, і дачники-любителі. Теплиця – відмінний спосіб домогтися успіху в сфері вирощування овочів і фруктів. Ці конструкції хороші простотою збірки і обслуговування, залишається своєчасно міняти поліетиленову плівку, обтягуючий метал, щоб забезпечити позитивний ефект. Але плівка для теплиці – продукт різноманітний, існує величезна кількість видів такого матеріалу. І щоб зробити правильний вибір, необхідно знати види поліетиленових плівок і властиві їм технічні характеристики.
Переваги тепличних плівок та їх недоліки
Використовувати для покриття теплиць можна звичайну поліетиленову плівку – і саме вона користується найбільшою популярністю при будівництві таких конструкцій -армовані матеріали, полівінілхлорид і плівки зі спеціальними добавками. Але незалежно від типу плівки, що застосовується для облаштування парника або теплиці, усім їм притаманні загальні переваги і недоліки. Саме на них орієнтуються, вибираючи плівку для теплиці. До позитивних властивостей можна віднести:
- Досить низьку вартість. Незважаючи на те, що відмінності в залежності від виду продукції все ж є, скло, полікарбонат в порівнянні однаково коштують дорожче.
- Високу пластичність, еластичність, що дозволяє без проблем обладнати теплиці будь-яких форм.
- Гарне світлопропускання при здатність до розсіювання сонячних променів.
- Водонепроникність.
- Невелика вага.
- Простота установки.
Природно, що чим вище міцність, прозорість і еластичність при доступній вартості, тим більшою затребуваністю користується матеріал. При виборі слід враховувати і недоліки, в першу чергу це недовговічність. Звичайний поліетилен доводиться міняти щороку, аналоги з підвищеною вартістю здатні протриматися кілька років. Така плівка не надто стійка до ультрафіолету, але деякі види поліетилену руйнуються під впливом прямих променів не дуже швидко. Ще один мінус – скупчення конденсату, шкодить тепличним рослинам. Виняток – гідрофільної плівки з добавками.